Kurban Bayramında Mezar Ziyaretine Çiçek İkramı

Avcılar ve Süleymanpaşa Belediyesi’nden mezar ziyareti yapan vatandaşlara çiçek ikramı.

Avcılar Belediyesi, Kurban Bayramı dolayısıyla mezarlık ziyaretinde bulunacak vatandaşlara çiçek dağıtacak.
Kurban Bayramı’nda kabir ziyaretine gelecek olan vatandaşları çiçek ikramı ile karşılamaya hazırlanan Avcılar Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, Bayramın 1. günü Mezarlıkta kaybettikleri sevdiklerini ve yakınlarını ziyarete gelecek olan Avcılarlı vatandaşlara mezarlara dikebilecekleri canlı çiçek dağıtımı yapacak. Sabah saat 07:00 ile 09:00 arası Merkez Mahallesi, Firuzköy Mahallesi ve Ambarlı Mahallesi Mezarlıklarında Avcılar Belediyesi Ekipleri ücretsiz çiçek dağıtımı gerçekleştirecek. Avcılar’da geleneksel hale getirilen bu uygulama ise vatandaşlardan her yıl tam not alıyor.

TEKİRDAĞ (AA) – Süleymanpaşa Belediyesi, bayram öncesi mezarlık ziyareti gerçekleştiren vatandaşlara kendi serasında ürettiği çiçeklerden armağan etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Muratlı yolu üzerindeki Yeni Şehir Mezarlığı ve Hayrabolu yolu üzerindeki Eski Şehir Mezarlığına gelen vatandaşlara Bıyıkali Mahallesi’nde Süleymanpaşa Belediyesi’ne ait serada yetiştirilen yaklaşık 3 bin adet canlı çiçeğin dağıtımı yapıldı.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Park ve Bahçeler birimine bağlı ekipler, çiçek dağıtımı için gün boyu hizmet verdi.

Vatandaşlar, sabah saatlerinde başlayan ve gün boyu süren çalışma için ekiplere teşekkür etti.